Stacja bazowa HTC VIVE 2.0

Stacja bazowa HTC VIVE powstała na skutek owocnej współpracy inżynierów z HTC oraz deweloperów Valve, Steam VR. Urządzenie umożliwia stworzenie przestrzeni wirtualnej, która zapewnia o wiele większą dokładność śledzenia, niż standardowe czujniki umieszczone na goglach VR.

Przypominające głośnik pudełko, w rzeczywistości jest zaawansowanym urządzeniem działającym podobnie do sonaru. Stacja bazowa 100 razy na sekundę rozsyła wiązki laserowe w pomieszczeniu. Laser ma za zadanie śledzić użytkownika/użytkowników okularów VR oraz przekazywać sygnał do czujników wbudowanych w headset/y. Kąt, jaki obejmują sygnały laserowe stacji bazowej HTC VIVE, to 160 stopni w poziomie oraz 115 stopni w pionie, ale to jeszcze nie wszystko. Użycie więcej niż jednej stacji pozwala na poszerzenie powierzchni operacyjnej. Odpowiednie rozmieszczenie (np. 4 stacji bazowych w narożnikach pomieszczenia) umożliwia stworzenie prywatnego, wirtualnego poligonu o powierzchni do 100 metrów kwadratowych!

 

Kompatybilność: akcesoria HTC Vive Pro, akcesoria Valve Index, akcesoria Pimax

Akcesoria HTC Vive - Stacja Bazowa

849 zł

Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje