Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje

Gry przygodowe, strzelanki i horrory

O grach przeznaczonych pod rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości można pisać w nieskończoność. Do powyższej kolekcji można jeszcze doliczyć osławionego, wiecznie żywego Minecrafta oraz popularną grę RPG – The Elder Scrolls: Skyrim – czy postapokaliptyczny Fallout 4. Technologia VR otwiera również nowe możliwości pasjonatom symulatorów. Gogle VR będą świetnym dodatkiem dla maniaków symulatorów lotniczych, np. War Thunder, gdzie dołączając jeszcze joystick oraz parę innych gadżetów możemy się poczuć, naprawdę, jak pilot samolotu.

Rodzaje gier na VR

Ciekawym przedsięwzięciem jest platforma Virzoom, która serwuje nam nietypowe połącznie gamingowej rozrywki… ze sportem! Jeśli jesteśmy już szczęśliwym posiadaczem gogli VR, ale nie chcemy obrosnąć w tłuszcz nadużywając wirtualnej rzeczywistości, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przerobić nasz domowy rower stacjonarny (jeśli taki posiadamy) w wehikuł wirtualnego treningu.  Urządzenie VZFIT pozwala na granie w gry przy pomocy stacjonarnego roweru. Na przykład, korzystając z gry „River Run” z Virzoom na naszym headsecie VR, możemy sterować helikopterem trenując jednocześnie na rowerze stacjonarnym. Oczywiście intensywność treningu będzie decydowała o tym, czy nasza maszyna utrzyma się w powietrzu. Jeśli cierpimy na brak motywacji do sportu i nie czujemy w tym rozrywki, to może jednoczesne granie w grę, prowadzenie śmigłowca i walka z siłą grawitacji zmusi nas do uronienia odrobiny potu. Poza tym, jazda na rowerze stacjonarnym i patrzenie w ścianę może być bardzo nużąca, toteż użycie gogli VR pomoże nam na oderwanie się od nudy oraz odwróci naszą uwagę od uczucia zmęczenia, dzięki czemu ćwiczenie będzie efektywniejsze. Usługa Virzoom ma oczywiście do zaoferowania o wiele więcej programów i gier. Jeśli nie chcemy śmigłowca, równie dobrze możemy zasiąść za sterami czołgu, wystartować w wyścigach formuły 1, konnych, czy zwyczajnie – w wirtualnych wyścigach kolarskich. Wirtualna rywalizacja może być ciekawym motywatorem do treningu i jednocześnie wspaniałą rozrywką. VZFIT niestety nie należy do najtańszych gadżetów. Koszt takiego cacka to ok. 4000 dolarów.

Przykładowe polecane gry VR

Jedną z ciekawszych pozycji na rynku gier VR jest Beat Saber. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno pasjonaci Gwiezdnych Wojen, jak i fani rozrywki muzycznej. Gra polega na siekaniu kolorowych klocków za pomocą miecza świetlnego przy akompaniamencie muzyki.

Kolejną grą muzyczną na VR, którą można też traktować, jako trening cardio, jest Audioshield. Gra, w której, podobnie jak w wyżej opisanej, uderzamy w święcące kule, zmierzające w naszym kierunku w rytm muzyki. Aplikacja umożliwia nam również wgranie własnej, ulubionej muzyki.

Knockout League to gra bokserska przeznaczona dla VR. Ten, kto miał okazję na własnej skórze sprawdzić, jak męczący jest bokserski sparing, zdaje sobie sprawę, że ta gra będzie w stanie wycisnąć z gracza masę potu. Sama rozgrywka jest oczywiście symulacją walki bokserskiej. Spokojnie, ciosy przeciwnika nie sprawią nam bólu, ale za to będziemy musieli się sporo namęczyć, aby nasza wirtualna postać przetrwała starcie z zawodnikami Knockout League.

Fruit Ninja to dobrze znana gra na androida, która już dawno przeżyła czas swojej świetności, ale każdy posiadacz gogli VR będzie mógł odkryć tą grę na nowo dzięki wirtualnej rzeczywistości. Poza tym to kolejna gra, która może pozwolić nam się zmęczyć.

Może teraz coś mniej męczącego. Pavlov VR jest grą symulacyjną, strzelanką wieloosobową przypominającą Counter Strike. W grze jesteśmy zmuszeni do realistycznego przeładowywania broni oraz innych czynności z bronią palną związanych. Rozgrywka toczy się w formule 5 vs 5 graczy.

Wśród gier VR możemy również znaleźć wiele dobrze nam znanych i być może już dawno ogranych produkcji. Szkoda byłoby jednak nie przeżyć jeszcze raz tych samych emocji, ale na sterydach. Resident Evil 7 VR – już sam tytuł w połączeniu z wirtualną rzeczywistością brzmi strasznie. Resident Evil 7 jest oczywiście znaną grą z gatunku horror. Jest ona produkcją ekskluzywną, przeznaczoną wyłącznie dla PlayStation VR. Granie w Resident Evil 7 z użyciem gogli VR tylko dla ludzi o mocnych nerwach!

Nie da się ukryć, że rozrywka z użyciem gogli VR kojarzy się nierozłącznie z grami komputerowymi. Pojawienie się okularów VR na rynku spowodowało wielki trend na nagrywanie tzw. gameplayów, rozgrywanych w wirtualnej rzeczywistości przez wielu Youtuberów. Przyjrzyjmy się, czego możemy się spodziewać po grach VR.

Platformy z grami VR

Do tej pory powstało mnóstwo platform, które skupiają gry przeznaczone wyłącznie dla gogli VR. Usługi takie jak VIVEPORT, dla HTC VIVE, oferują nam bazę gier, filmów oraz programów, które przeniosą nas w świat wirtualnej rzeczywistości. Warto zapoznać się z zawartością strony, szczególnie, jeśli jesteśmy posiadaczami headsetu od HTC.

Rodzaje gier na VR