Niska częstotliwość odświeżania

Realna rozdzielczość tylko 4K (oprócz 8K X)

WADY

Realna rozdzielczość 8K (W modelu 8K X)

Kompatybilne ze stacjami bazowymi i kontrolerami SteamVR

Pole widzenia 200 stopni

ZALETY

Podstawowe parametry gogli Pimax 8K

Zmianie względem modelu okularów Pimax 4K uległa przede wszystkim rozdzielczość. Pimax 8K może pochwalić się ekranem CLPL o łącznej rozdzielczość 7680 x 2160, czyli na każde oko przypada samodzielna rozdzielczość 4K – to więcej niż potrzeba do komfortowej rozrywki. Sęk w tym, że przepustowość kabla połączeniowego nie obsługuje tak dużej rozdzielczości. Tak naprawdę jest to tylko 4K przeskalowane na 8K (Pełne 8K było dostępne dopiero od modelu 8K X). Oprócz potężnej rozdzielczości mamy też ogromne pole widzenia na poziomie 200 stopni, które, na czas rozrywki z headsetem, gwarantuje zapomnienie o realnym świecie. Częstotliwość odświeżania znalazła się tutaj na poziomie 70-90Hz

Budowa okularów 8K

Waga headsetu nie zmieniła się w stosunku do poprzedniego modelu (4K), niezmiennie jest to 500g. Podobnie jak w Pimax 4K, tak samo w Pimax 8K zainstalowano zintegrowane słuchawki, które oczywiście możemy zastąpić własnym, niestandardowym zestawem słuchawkowym, dzięki wejściu jack 3.5 mm.  

Funkcje okularów Pimax 8K

Pimax 8K jest kompatybilny z platformami StemVR, Oculus Home oraz VRSHOW. Firma oferuje klientom również rodzimą platformę, jaką jest PiPlay

Pimax 8K Plus

Ulepszony wariant modelu 8K. Różnice w stosunku do poprzednich modeli, którymi chwalą się inżynierowie z Szangahaju, to przede wszystkim inny, lżejszy materiał, z którego wykonany został headset. Zmianie uległa również częstotliwość headsetu, która znajduje się teraz na stałym poziomie 90Hz.

Pimax 8K X

W tej wersji Pimax 8K twórcy w końcu rozwiązali problem przepustowości. Rozdzielczość 8K w przypadku wersji „X” nie jest już tanim chwytem marketingowym, ale realnym, wielkim atutem chińskiego headsetu vr . Nie wiadomo dlaczego, ale w tym modelu także zmieniono poziom częstotliwości odświeżania, który wynosi standardowo 75Hz i maksymalnie 90Hz. 

Akcesoria do Pimax VR 8K

Nowinką wśród modeli 8K jest kompatybilność ze stacjami bazowymi od SteamVR, co oznacza, że na stałe trafiły one do składu akcesoriów tego modelu Pimax. Stacje bazowe umożliwiają stworzenie strefy, w której nasze ruchy są szczególnie śledzone przez wspomniane urządzenia. W przypadku stacji bazowych Steama jest to przestrzeń do 100 metrów kwadratowych (10x10), zależnie od ich liczby i rozmieszczenia.
Pimax 8K korzysta także z kontrolerów SteamVR. Kontrolery innego headsetu VR – Valve Index – są sprzedawane w opcjonalnym zestawie z goglami VR Pimax 8K (lub 8K Plus, lub 8K X). Oczywiście jest możliwość zakupu samych gogli.

 

Urządzenie wyznaczające strefę w której porusza się użytkownik okularów. Jej zakres to do 100 m2 przy zastosowaniu 4 stacji.

849 zł

Stacja bazowa SteamVR

Często dodawany do zestawy kontroler innej marki. Świetny jakościowo i poręczny.

1 309 zł

Kontroler Steam VR

AKCESORIA DO PIMAX 8K

5 579 zł 

Gogle VR Pimax 8K

Kiedy Pimax wydał model 4K wiele konkurencyjnych firm patrzyło z zazdrością na korporację z Szanghaju, wysuwającą się na czoło peletonu technologii VR. Tym razem Chińczycy przeszli samych siebie i postawili na jeszcze większą rozdzielczość. Za modelem 8K pojawiły się kolejne – 8K Plus oraz 8K X – eliminujące mankamenty pierwowzoru.

Pimax 8K dobre okulary VR

SPECYFIKACJA PIMAX 8K

Ekran: CLPL

Rozdzielczość wyświetlacza (jednego): 3840 x 2160

Pole widzenia: 200 stopni

Częstotliwość odświeżania: 90Hz (8K X) lub tryb dualny 75Hz/90Hz (8K Plus)

Rekomendowana karta graficzna: Nvidia GeForce RTX2060, RTX2080 lub lepsza

Podstawa stacji bazowej do gogli Valve. Umożliwia dostosowanie wysokości na jakiej ma się znaleźć stacja.

Stojak na stację bazową Valve Index

Urządzenie umożliwia korzystanie z gogli bez użycia kabli.

1 608 zł

HTC VIVE Wireless Adapter

Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje