Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje

HTC VIVE Wireless Adapter

1 608 zł

Urządzenie umożliwia korzystanie z gogli bez użycia kabli.

Stojak na stację bazową Valve Index

Podstawa stacji bazowej do gogli Valve. Umożliwia dostosowanie wysokości na jakiej ma się znaleźć stacja.

SPECYFIKACJA PIMAX 5K

Ekran: OLED (5K XR), CLPL (5K Plus)

Rozdzielczość wyświetlacza (jednego): 2560 x 1440

Pole widzenia: 200 stopni

Częstotliwość odświeżania: tryb dualny 75Hz/90Hz (5K XR), 120Hz (5K Plus)

Rekomendowana karta graficzna: Nvidia GeForce GTX1070 lub lepsza

Polecany okulary vr Pimax 5k

Pimax 5K to w zasadzie dwa warianty gogli, które dzielą pewne, w większości drobne różnice. Dotychczas powstały dwa warianty Pimax 5K – 5K Plus oraz 5K XR. Tak się złożyło, że Pimax 5K Plus miały swoją premierę w tym samym czasie, co okulary Pimax 8K. Nie oferują tak wysokiej rozdzielczości jak wspomniany model, jednak są one świetną optymalizacją i złotym środkiem pomiędzy gogle Pimax 4K oraz Pimax 8K.

Pimax 5K okulary VR

3 964 zł 

AKCESORIA DO PIMAX 5K

Valve Index Kontroler

1 309 zł

Kontrolery marki Valve Index, które są kompatybilne z goglami Pimax.

Stacja bazowa okulary VR

849 zł

Stacja  pozwalająca wyznaczyć obszar gry i śledzić poruszającego się w nim gracza.

Podstawowe parametry okularów Pimax 5K

Oba warianty Pimax 5K są bardzo podobne do modelu 8K, jednak różnicą jest zredukowana rozdzielczość. Niekoniecznie oznacza to wyższość 8K nad 5K, gdyż trzeba zaznaczyć, że w pierwszych wariantach modeli 8K taka rozdzielczość nie była realnie oferowana przez headset – było to jedynie przeskalowane 4K. Zarówno w Pimax 5K plus, jak i w Pimax XR posiadają taką samą rozdzielczość ekranu, a jest to 2560 x 1440 na oko, jednak do każdego z tych modeli zainstalowano inny rodzaj wyświetlacza. W Pimaxie 5K Plus jest to ekran CLPL, za to Pimax 5K XR może pochwalić się ekranem OLED, który został wzbogacony o dynamiczny zakres kolorów oraz widocznie zmniejszony, prawie niedostrzegalny efekt „screen door” (czarna „siatka” pomiędzy pikselami). Model 5K Plus odbija jednak piłeczkę wewnętrznego konkurenta i stawia na wyższą częstotliwość odświeżania, która wynosi 90Hz. Dla porównania, w modelu 5K XR, jest to już tylko 85Hz. Wspólną cechą obu wariantów headsetu 5K jest bardzo duże pole widzenia, bo jest to aż 200 stopni, niespotykane u wiodących, konkurencyjnych marek. Niestety w żadnym wariancie Pimax 5K nie spotkamy zintegrowanych słuchawek, będzie to jedynie wejście audio jack 3.5 mm.

Budowa gogli Pimax 5K

Polecane gogle VR marki Pimax cechują się zaawansowanym designem oraz ergonomicznością, zapewniającą wygodę użytkownikom. Pimax 5K, niezależnie od wariantu modelu, ma futurystyczny wygląd, znacznie różniący się na tle konkurencji. Pimax 5K przypominają wielki młot, z racji swojej szerokości, która z kolei wynika z niespotykanie szerokiego pola widzenia (200 stopni), jakie trzeba „pomieścić” w obudowie. Headset został wykonany z lekkich tworzyw sztucznych oraz różnego rodzaju pianek, zapewniających komfort przy styku gogli z twarzą. Oba warianty modelu 5K ważą 470 g, co nie jest oszałamiającą masą, jak na ilość i nietuzinkowość podzespołów w nich zawartych.

Funkcje

Podobnie jak inne modele, Pimax 5K jest kompatybilny z bibliotekami gier i aplikacji VR, takich jak VRSHOW, Oculus Home, Steam oraz rodzimy PiPlay

Akcesoria do Pimax 5K

Żaden z modeli marki Pimax nie doczekał się jeszcze własnych kontrolerów. Opcjonalnie, w zestawie z headsetami Pimax 5K Plus oraz Pimax 5K XR otrzymamy kontrolery Valve Index firmy SteamVR. Nie jest to jednak żadna ujma dla tych gogli VR, gdyż kontrolery Valve Index należą do jednych z najlepszych na rynku. Oprócz kontrolerów, w opcjonalnym zestawie otrzymujemy również stację bazową, także od SteamVR.

 

ZALETY

Duże pole widzenia (200 stopni)

Futurystyczny desing

Kompatybilność z innymi platformami

WADY

Brak zintegrowanych słuchawek

Efekt „screen door” w przypadku Pimax 5K Plus