Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje

SPECYFIKACJA PIMAX 4K

Platforma: Windows (7, 8, 10)
Technologia: wyświetlacz w kasku VR
Rozdzielczość: 3840×2160, 8.29 miliona pixeli, 806 ppi
Pole widzenia: 110 stopni, podwójne duże soczewki asferyczne 53mm
FPS: 60
Częstotliwość odświeżania: do 90Hz w technologii lornetkowej, 60Hz w jednoobrazowym wyświetlaniu
Waga: 0,5 kilograma (sam hełm VR)

Wszystko o goglach VR Pimax 4K

Pewnie nikogo nie zdziwi, gdzie tak naprawdę znajduje się szpica technologii VR, kto wiedzie prym w rozwijaniu wirtualnej rzeczywistości. Oczywiście, są to Chiny. Udowodniła to korporacja Pimax Innovation Inc. z Szangchaju, wprowadzając na rynek w 2016 roku swój autorski headset VR – Pimax 4K. W tym samy roku model został wyróżniony nagrodą „Best of CES Asia 2016”.

PIMAX 4K - okulary VR

Gogle VR PIMAX 4K

niedostępne

Podstawowe parametry headsetu Pimax 4K

Na wstępie należy jasno zaznaczyć, że „4K” w nazwie modelu to nie tylko puste oznaczenie. Pimax 4K rzeczywiście oferuje swoim klientom rozdzielczość 4K, inaczej potężne 3840 x 2160, co równa się ponad ośmiu milionom pikseli! Oprócz bogatej w piksele rozdzielczości możemy się cieszyć szerokim, 110-stopniowym polem widzenia oraz częstotliwością odświeżania na poziomie 90Hz. Inżynierowie z Pimax kładą duży nacisk na ochronę oczu i dostosowanie swoich headsetów dla osób, które na stałe noszą okulary. Przyrządy regulacyjne pozwalają nam na zdecydowanie w jakiej odległości od źrenicy będzie znajdowała się soczewka (58-71 mm). Dodatkowo, możemy także regulować jasność ekranu. Dla osób z wadą wzroku przewidziano dużą przestrzeń w wewnętrznej części headsetu, dzięki czemu nie trzeba zdejmować okularów, aby korzystać z Pimax 4K. 
Niewątpliwie, czymś, co wyróżnia okulary VR firmy Pimax na tle konkurencji jest cena. Niektóre modele w dniu premiery były niemal dwa razy tańsze niż te, oferowane przez wiodące firmy branży VR, mimo że niczym nie odbiegają od konkurentów, a nawet wyprzedzają je o całą długość, o całe 4K.

Budowa gogli Pimax 4K

Headset nie należy niestety do najlżejszych, oferuje proporcjonalnie dużo do tego, ile waży, gdyż jest to 500g. Twórcy nowych gogli VR rekompensują to jednak świetną ergonomią, która sprawia, że użytkownik nie odczuwa dyskomfortu. Headset został wyposażony w wiele czujników. Wśród nich należy wyróżnić podwójny żyroskop o częstotliwości 1000Hz. Zestaw czujników powoduje szybką reakcję wirtualnej rzeczywistości na ruch użytkownika, dzięki czemu nie uświadczymy denerwujących opóźnień wirtualnego świata w stosunku do naszych ruchów. Pimax 4K oprócz wbudowanych słuchawek został wyposażony w wejście audio jack 3.5 mm, co pozwala na używanie własnego, niestandardowego zestawu słuchawkowego.

Funkcje

Pimax 4K posiada własną platformę – PiPlay – ale jest też kompatybilny z wieloma innymi platformami VR. Dzięki tej kompatybilności, posiadając headset Pimax, możemy korzystać z gier i aplikacji z bibliotek Steam, Oculus Home oraz VRSHOW.

Akcesoria do okularów Pimax 4K

Wśród akcesoriów nie znajdziemy nic spektakularnego. Są to części zamienne do headsetu, kabel połączeniowy do PC oraz wkładki silikonowe dla poprawienie komfortu twarzy użytkownika.
 

ZALETY

Rozdzielczość 4K Ultra HD

Małe opóźnienia VR

Kompatybilność z innymi platformami

WADY

Dosyć duża masa gogli