Pimax 8K

Pimax 8K to kolejny rewolucyjny headset VR. W tym modelu możemy liczyć na rozdzielczość 4K, ale dwoje naszych oczu już nie musi się nią dzielić. W Pimaxie 8K zastosowano dwa wyświetlacze, każdy w rozdzielczości 4K, czyli łącznie 8K. Nie obyło się, niestety, bez wad. Kabel połączeniowy w Pimaxie obsługuje przepustowość tylko do rozdzielczości 2560 x 1440. Dlatego zostaje ona przeskalowana na 8K dopiero w okularach VR. Czymś, co również budzi obawy są wymagania sprzętowe. Do obsłużenia tak wysokiej rozdzielczość potrzeba komputera o dużej mocy obliczeniowej, przynajmniej ze średniej półki. W ciągu niespełna dwóch lat chińska firma zdążyła już wydać dwa kolejne warianty modelu 8K, są to Pimax 8K Plus oraz Pimax 8K X. Pimax 8K X rozwiązuje problem skalowania i ograniczeń przepustowości kabla połączeniowego. Wersja X działa w potężnej rozdzielczość 7680 x 2160, czyli pełnym 4K na każdy z dwóch wyświetlaczy.

Pimax 5K

Pimax 5K jest podobnym sprzętem do Pimaxa 8K, ale o obniżonej rozdzielczości (2560 x 1440). Oba headsety zostały wydane na rynek w tym samym czasie, co ciekawe z pierwszeństwem dostaw dla zamawiających model 5K, mimo iż zwolenników wariantu 8K było więcej. Zabieg obniżenia rozdzielczości ma służyć eliminacji potrzeby skalowania. 5K dopuszcza akurat taką rozdzielczość, która jest maksymalną, akceptowaną przez kabel połączeniowy. Dzięki takiemu zabiegowi obraz w Pimaxie 5K jest o wiele ostrzejszy od tego w 8K.
 

Okulary wyróżniają się rozdzielczością 4K na każde oko. Model 8K X nie ma problemu z przepustowością kabla i faktycznie można się cieszyć niesamowitą jakością obrazu. 

czytaj więcej

Pimax 8K okulary VR

2.

3 964 zł

Pomimo obniżonej rozdzielczości w okularach Pimax 5K obraz jest o wiele ostrzejszy niż w 8K. Okulary nie wymagają kamery. Można dokupić zestaw słuchawkowy.

czytaj więcej

Pimax 5K gogle VR

1.

Pimax – gogle VR ultra HD

Chińska firma Pimax udowodniła, że w świecie technologii liczy się nie tylko wyrobiona marka. Twórcy gogli VR Pimax postawili na podwyższenie poprzeczki rynkowi wirtualnej rzeczywistości, co okazało się znakomitą strategią. A to wszystko w ciągu kilku lat od powstania firmy.

Debiutem marki na rynku okularów VR było wydanie headstetu Pimax 4K, który był pierwszymi goglami VR z rozdzielczością 4K ultra HD (3840 x 2160 łącznie na dwoje oczu). Krótko po udanym debiucie, już w 2017 roku firma rozpoczęła zbiórkę funduszy w serwisie crowdfundingowym Kickstarter, dzięki którym byliby w stanie skonstruować kolejny headset – udało im się zebrać 4,2 mln dolarów. Widocznie Pimax systematycznie podwyższa sobie poprzeczkę (sobie oraz konkurencji), gdyż kolejny model gogli korzystał już z rozdzielczości 8K! 
 

FAQ - najczęściej zadawane pytania dotyczące Pimax VR:

Czym się różnią od innych okularów? 

Pimax stawia na wysoką rozdzielczość wyświetlaczy w swoich goglach VR, co powoduje, że firma jest wciąż o krok przed konkurencją. Konkurencyjna jest tutaj także cena.

Czy nadaj się do oglądania filmów? 

Tak. Pimax VR nadają się do oglądania filmów, nawet w 4K.

Czy mają kabel?

Tak.

Jakie akcesoria można dokupić? 

Obecnie jest to, podobnie jak w HTC VIVE, pasek mocujący wzbogacony o zintegrowany zestaw słuchawkowy.

Czy istnieje dużo gier kompatybilnych z tymi okularami? 

Pimax VR jest kompatybilny z platformami SteamVR, Oculus Home oraz VRSHOW, więc z ilością gier i programów nie powinno być problemu.

Czy są wygodne? 

Gogle Pimax zostały wyposażone w regulowane mocowanie, dzięki czemu możemy dowolnie wyprofilować je w stosunku do głowy użytkownika.

Jak je uruchomić? Jak wygląda obsługa? 

Wszelkie instrukcje obsługi znajdują się na stronie producenta – pimax.com.

Czy muszę dokupić kamerę? 

Nie. Gogle Pimax nie wymagają kamery.

Najpopularniejsze gry :

Beat Saber
Elite Dangerous
+wszystkie tytuły dostępne dla Oculus Rift i HTC VIVE

Pimax 4K

Pimax – gogle VR ultra HD

Jest to pierwszy model VR od Pimax. Zasłynął nie tylko wysoką rozdzielczością, której zawdzięcza swoją nazwę, ale także niską ceną w stosunku do gogli VR konkurencyjnych producentów. Pimax 4K wyświetla obraz w 60 klatkach na sekundę przy częstotliwości odświeżania równej 90Hz. Kąt widzenia to komfortowe 110 stopni. Gogle są kompatybilne z platformami Steam VR 2.0 (Lighthouse), Oculus Home czy VRSHOW. Firma Pimax początkowo cierpiała na brak kontrolera do swoich gogli VR, jednak zmieniło się to w maju 2018 roku. Gogle VR Pimax 4K są w tej chwili towarem o małej dostępności na rynku, w przeciwieństwie do nowszych modeli Pimaxa.

Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje