WYMAGANIA SPRZĘTOWE OCULUS RIFT S

Minimalne:

Karta graficzna: Karta graficzna NVIDIA GTX 1050Ti / AMD Radeon RX 470 lub lepsza
Alternatywna karta graficzna: Karta graficzna NVIDIA GTX 960 / AMD Radeon R9 290 lub lepsza
Procesor:Intel i3-6100 / AMD Ryzen 3 1200, FX4350 lub lepszy
Pamięć: 8 GB+ RAM
System operacyjny: Windows 10

Rekomendowane:

Karta graficzna: Karta graficzna NVIDIA GTX 1060 / AMD Radeon RX 480 lub lepsza
Alternatywna karta graficzna: Karta graficzna NVIDIA GTX 970 / AMD Radeon R9 290 lub lepsza
Procesor: Intel i5-4590 / AMD Ryzen 5 1500X lub lepszy
Pamięć: 8 GB+ RAM
System operacyjny: Windows 10

Potrzebuje PC do działania

Nie wspiera HDMI (tylko DisplayPort 1.2)

WADY

Komfortowy, jak na swoją wagę

Ekran LCD zamiast AMOLED

Lepsza rozdzielczość niż w Rift (CV1)

ZALETY

Podstawowe parametry headsetu Rift S

Oculus Rift S został wyposażony w pojedynczy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 2560 x 1440. W stosunku do poprzedniego modelu zmienił się zarówno ekran jak i jego rozdzielczość, która została powiększona. Zmianom uległa również częstotliwość odświeżania, jaką twórcy postanowili zmniejszyć z 90Hz do 80Hz, ale za to poszerzono kąt widzenia ze 110 do 115 stopni. W trakcie testowania Rift S możemy też zauważyć poprawę w szczegółowości ekranu oraz redukcji efektu screen-door.

Podobnie jak w innych, nowszych niż Oculus Rift (CV1) modelach, usprawniono opaskę mocującą. W Rift S nie uświadczymy już wbudowanych słuchawek, zastąpią je głośniki umieszczone na jednym z pasków mocujących, tuż nad uszami użytkownika.

Funkcje gogli Oculus Rift

W nowym headsecie zastosowano nowocześniejszy system śledzenia – Oculus Insight – który za pomocą 5 kamer, rozmieszczonych ze wszystkich stron gogli oraz jedną z nich skierowana ku górze, wspólnie z już obecnym w goglach systemem Constellation będzie miał za zadanie śledzić ruchy użytkownika oraz kontrolerów Touch.

Podobnie jak w Oculus Quest, w Rift S możemy korzystać z funkcji Passthrough (w nowej wersji Passthrough+), dzięki której nie będziemy musieli zdejmować headsetu, aby zobaczyć, co dzieje się w naszym realnym otoczeniu. Ma to miejsce za sprawą kamer śledzących, które mogą wyświetlić obraz otoczenia na ekranie gogli.

Akcesoria dostępne dla okularów vr Rift S

Oculus nie wydał wielu dodatkowych akcesoriów przeznaczonych dla modelu Rift S. Wśród opcji kupna znajdziemy jednak wiele części zamiennych takich jak nakładki wyścielające wewnętrzną stronę okularów, dodatkowe kontrolery Touch lub kable połączeniowe do PC.

Ciekawymi akcesoriami kompatybilnymi z Oculus Rift S, ale niebędącymi produktami firmy Oculus są na przykład:

TPCast wireless adapter – urządzenie rozwiązujące problem plączących się pod nogami kabli. Zasilany baterią adapter pozwala na połączenie gogli VR z komputerem za pośrednictwem sieci

Oculus Sensor – urządzenie działające na zasadzie stacji bazowych od SteamVR. Sensor ma za zadanie śledzić nasze ruchy, podobnie jak kamery na goglach. Mając dwa lub więcej takich urządzeń użytkownik jest zdolny stworzyć sobie strefę gamingową w swoim pokoju – obszar, po którym może się swobodnie poruszać oddziałując w ten sposób na wirtualną rzeczywistość.

Warto się również zaopatrzyć w być może banalny, ale bardzo potrzebny dodatek, jakim są ściereczki z mikrofibry, którymi można bezpiecznie oczyścić soczewki okularów VR z brudu.

Sensor umożliwiający wyznaczenie strefy, w której można spokojnie grać. Śledzi ruchy gracza.

69 euro

Oculus Sensor

Oculus Sensor

Adapter wykorzystujący sieć do połączenia gogli z PC.

1 529 zł

TPCast wireless adapter

AKCESORIA DO OCULUS RIFT S

2 249 zł 

Gogle VR Oculus Rift S

Oculus Rift S - okulary VR

Oculus Rift S (CV2) jest następcą, ale w gruncie rzeczy głęboką modernizacją pierwszego modelu headsetu firmy Oculus VR – Oculus Rift (CV1). Gogle VR Rift S są przeznaczone do odtwarzania wirtualnej rzeczywistości przy wsparciu komputera, który jest niezbędny do działania tego modelu okularów. Headset miał swoją premierę 20 marca 2019 roku.

Oculus Rift S - okulary VR

Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje