Wymagana bateria w kontrolerach

Krótka żywotność baterii

WADY

Brak zewnętrznych systemów śledzenia

Nie potrzebuje PC

Duża swoboda ruchów

ZALETY

Podstawowe  parametry headsetu Oculus Quest

Oculus Quest jest kolejnym projektem, po okularach Oculus Go, reprezentującym autonomiczne okulary VR. W stosunku do modelu Go zmieniła się podstawa gogli, czyli układ graficzny. Quest został wyposażony w mocniejsze podzespoły graficzne, a także lepsze chłodzenie. Gogle wykorzystują dwa wyświetlacze OLED, każdy o niemałej rozdzielczości 1440 x 1600 oraz częstotliwości odświeżania na poziomie 72Hz, które zapewniają satysfakcjonującą głębię obrazu i wysoką jakość odtwarzanej, wirtualnej rzeczywistości.  Soczewki w Oculus Quest są regulowane, można określić, np. odległość soczewek od źrenic. Headset może się pochwalić również baterią o żywotności do 3 godzin (której żywotność nie odpowiada jednak wszystkim), co oczywiście eliminuje potrzebę wykorzystania kabli zasilających podczas korzystania z gogli VR. 

Budowa gogli Oculus Quest

Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na masę gogli. Quest waży 571 gramów, czyli o 100 gramów więcej niż gogle Oculus Rift, jest to jednak cena za autonomiczność. W headsecie zamiast standardowej opaski mocującej zastosowano taką ze zintegrowanymi słuchawkami, które posiadają dodatkowo wejścia jack 3.5 mm, dzięki czemu mamy możliwość skorzystania z zewnętrznego zestawu słuchawkowego lub dedykowanych słuchawek dousznych od Oculus. 

Funkcje Oculus Quest 

Quest został dosłownie zapchany nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Jest to, na przykład, funkcja Passthrough, która zadba o bezpieczeństwo użytkownika. Kiedy korzystający z headsetu opuści określony obszar gry, funkcja Passthrough przełączy obraz gogli z wirtualnej rzeczywistości na kamery monitorujące realną przestrzeń, na której się znajdujemy. Możemy dzięki temu uniknąć wielu niepotrzebnych wypadków – potknięć, otarć, uderzeń. 
Kolejną funkcją, która została wdrożona w listopadzie 2019 r. jest Oculus Link. Umożliwia ona połączenie się z komputerem za pomocą zwykłego kabla USB, co da sposobność szczęśliwemu posiadaczowi Questa do grania w gry oraz korzystania z programów kompatybilnych z Oculus Rift czy Steam VR. 
W 2020 roku ma się również pojawić funkcja śledzenia rąk, która pozwoli na interakcję z wirtualną rzeczywistością za pomocą samych dłoni, bez użycia kontrolerów. 

Akcesoria do okularów vr Oculus Quest

W zestawie oprócz Oculus Quest otrzymujemy także dwa kontrolery Touch, zasilacz 15W, baterie AA do kontrolerów, kabel do ładowania oraz wkładkę dystansującą przeznaczoną dla użytkowników noszących okulary. 
Dodatkowo możemy dokupić dedykowane słuchawki douszne Oculus, walizkę Oculus Quest do bezpiecznego transportowania gogli, oraz kabel połączeniowy Oculus Link, za pośrednictwem którego połączymy nasze gogle VR z komputerem.
 

Kabel światłowodowy umożliwiający połączenie okularów z komputerem.

177 zł

Oculus Link

Świetny pojemnik do przechowywania i transportu gogli. Dzięki dopasowanemu wnętrzu zabezpiecza cały headset VR.

199 zł

Travel Case - walizka Oculus Quest

Walizka Oculus Quest - Travel Case

Pasujące do wszystkich uszu słuchawki dedykowane goglą Oculus Quest. 

112 zł

Słuchawki douszne Oculus Quest

AKCESORIA DO OCULUS QUEST

od 2 035 zł

Okulary VR Oculus Quest

Oculus Quest - okulary VR

Oculus Quest to rozwiązanie wprost dla ludzi, którzy chcieliby doświadczyć wirtualnej rzeczywistości, ale nie posiadają konsoli czy smartfona albo komputera o dużej mocy obliczeniowej, zdolnej do obsłużenia gogli VR. Architektura all-in-one sprawia, że gogle nie potrzebują zewnętrznej jednostki – wszystko, czego potrzebujemy jest już zawarte w okularach VR.

Oculus quest - okulary VR

SPECYFIKACJA OCULUS QUEST

Platforma: referencyjny projekt Snapdragon 835 VR
Rozdzielczość wyświetlacza: 1600 x 1440 na oko
Typ wyświetlacza: OLED
Częstotliwość odświeżania: 72 Hz
Kąt widzenia 100 stopni
RAM: 4GB
Pamięć: 64 GB / 128 GB 

Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje