Oculus Link

Oculus Link nie jest headsetem VR, ani fizycznym akcesorium dla któregoś z nich, jednak zmienił bardzo dużo w branży VR i samej marce Oculus.

Mówiąc wprost, jest to zestaw oprogramowania, które pozwala podłączyć gogle Oculus Quest do komputera PC i korzystać z jego mocy obliczeniowej. Oculus Link umożliwia posiadaczom Questa korzystanie z o wiele lepiej rozbudowanych oraz lepszej jakości gier i aplikacji przeznaczonych dla Oculus Rift S, który jest o wiele bardziej zaawansowanym headsetem, bazującym na podzespołach zewnętrznych komputerów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Quest jest samodzielnym headsetem VR, z własnymi podzespołami, niezależny od zewnętrznych urządzeń. Podzespoły te nie są jednak tak wydajne, jak wydajne mogą być podzespoły „pecetów”.

Jedynym dodatkiem, który jest potrzebny, aby korzystać z Oculus Link na okularach VR – Oculus Quest – jest kabel USB 3.0 typu C. Najlepiej, gdyby był długi na, co najmniej, kilka metrów, aby nie zakłócał swobody ruchów podczas zabawy z headsetem VR. Firma Oculus pracuje już nad dedykowanym kablem światłowodowym, o większej przepustowości, który będzie miał długość 5 metrów.

 

Kompatybilność: akcesoria Oculus Quest 

Akcesoria Oculus Quest - Oculus Link

177 zł

Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje