Bateria ładuje się przez 3h (do pełna)

Mała żywotność baterii

WADY

Duża swoboda ruchów

Łatwa konfiguracja

Działa bez komputera, smartfona

ZALETY

Podstawowe funkcje i parametry okularów Oculus Go

Oculus Go został wyposażony w wyświetlacz LCD 1280 x 1440 (na jedno oko), co w tamtym czasie było dosyć standardową rozdzielczością. Częstotliwość odświeżania znalazła się tutaj na poziomie 60Hz. Oculus Go oferuje swoim użytkownikom duże, komfortowe pole widzenia, bo jest to 110 stopni, czyli stosunkowo dużo. Udziałem Qualcommu w stworzeniu tych gogli VR jest układ Snapdragon 821, będący ich „obliczeniowym sercem”. W modelu Go zastosowano 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej (zależnie od wariantu). 

Budowa gogli Oculus Go

Twórcy, na swojej stronie, zaznaczają, że ten model Oculusa należy do bardzo wygodnych i ergonomicznych. Rzeczywiście – Go waży 468 gramów, czyli nie wiele mniej niż Oculus Rift, a o 100 gram mniej niż okulary Oculus Quest, inny headset all-in-one tej firmy. Tajemnica małej wagi okularów to zastosowanie oddychających włókien i pianki formowanej wtryskowo przy produkcji headsetu. Innym udogodnieniem jest regulowana opaska mocująca, która umożliwia wyprofilowanie mocowania indywidualnie do głowy użytkownika. Okulary Oculus Go posiadają także wbudowane głośniki oraz wejścia jack 3.5 mm dla zewnętrznych zestawów słuchawkowych.

Kontrolery

Oculus Go, w odróżnieniu od innych modeli, ma tylko jeden kontroler dla dłoni. Został on wyposażony w touchpad i przyciski funkcyjne oraz spust. Na pierwszy rzut oka można porównać go do pilota, a jak to z pilotami bywa – jest zasilany baterią AA

Akcesoria dla okularów Oculus Go

Oprócz wspomnianego kontrolera w zestawie z goglami VR Oculus Go znajdziemy też nakładkę dystansującą, przeznaczoną dla osób z wadą wzroku, które są zmuszone korzystać z okularów. Taka nakładka spowoduje, że nawet z założonymi okularami użytkownik będzie w stanie oddać się komfortowej rozrywce z headsetem VR. W zestawie znajdą się również zasilacz 10W oraz bateria do kontrolera. 

Osobno możemy dokupić etui do gogli, wszystkie elementy zamienne do tych, znajdujących się w zestawie podstawowym oraz wkładkę wykonaną dla osób o wysokich lub szerokich kościach policzkowych lub niskim grzbiecie nosa. Ciekawą opcją są również soczewki na receptę. Jeśli użytkownik Oculus Go ma wadę wzroku i nie chce podczas zabawy z VR używać okularów, może zamówić soczewki odpowiadające jego wadzie wzroku. 

Podkładka dla osób z niestandardową budową twarzy. Wykonana z oddychającej pianki.

117 zł

Podkładka interfejsu z paskami Oculus

Podkładka interfejsu z paskami

Wygodne etui, które pomieści i zabezpieczy nie tylko okulary, ale i pozostałe akcesoria z zestawu.

95 zł

Oculus GO - Etui do okularów

AKCESORIA DO OCULUS GO

niedostępne

Okulary VR Oculus GO

Oculus GO - okulary VR

Oculus Go to pierwszy projekt autonomicznych okularów VR firmy Oculus. Jest to headset wykonany w architekturze all-in-one, czyli jest rodzajem gogli VR, który nie potrzebuje do działania konsoli, komputera czy smartfona. Wszystkie podzespoły, takie jak procesor oraz karta graficzna są już zawarte w samych okularach VR. Oculus Go został stworzony w kooperacji z firmami Qualcomm i Xiaomi oraz wydany 1 maja 2018 roku.

Oculus Go - okulary VR

SPECYFIKACJA OCULUS GO

Platforma: Qualcomm Snapdragon 821
Rozdzielczość wyświetlacza: 1280x1440
Typ wyświetlacza: LCD
Częstotliwość odświeżania: 60 Hz
Kąt widzenia: 110 stopni
RAM: 3GB
Pamięć: 32 GB / 64 GB 
Śledzenie: kamery

Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje