Najlepsze rodzinne gry na gogle VR w 2020 roku

Najlepszym sposobem na zabicie nudy, siedząc w domu z całą rodziną, jest wspólna zabawa przy grach zespołowych. Niekoniecznie muszą to być tysięczny raz odkurzane planszówki. Na komputerze czy konsoli też trudno grać z udziałem kilku osób. Znakomitym sposobem na rodzinną zabawę jest wykorzystanie okularów do gry. Okulary VR to jedna z nowinek technologicznych, która pozwala przenieść się do wirtualnej rzeczywistości w sposób, jakiego nie zaoferuje nam żadna inna platforma gamingowa – konsola czy pecet. Dzięki okularom do gier VR, możemy grać w gry, w których akcja dzieje się dookoła nas, a my znajdujemy się w samym jej centrum.

Rozwiązania, jakie oferuje technologia VR, dostarczają wiele możliwości, które możemy wykorzystać do wieloosobowej zabawy. Przykładem mogą być stacje bazowe, które można umieścić w rogach pokoju. Stworzą one przestrzeń, w której kilka osób może bawić się jednocześnie, wspólnie eksplorując wirtualną rzeczywistość.

Liczba graczy, którzy mogą jednocześnie korzystać z pola, wyznaczonego przez stacje bazowe, jest ograniczona, ale reszta domowników może, na przykład, oglądać zmagania grających na telewizorze, gdzie wyświetlać będzie się obraz widziany z perspektywy grających. Istnieje również gry, które angażują wiele osób, a tylko jedna z nich korzysta z headsetu VR. Ma się rozumieć, że sprzęt jest w tym wypadku kluczową kwestią, jednak nie ma dobrej zabawy bez dobrej gry. Poznaj najlepsze gry rodzinne na gogle VR, w które warto zagrać w 2020 roku.

 

The Curious Tale of the Stolen Pets

Top gra VR dla dzieci

Gra przeznaczona dla najmłodszych. Ta pozycja to świetny wybór dla dzieci, które nie miały wcześniej kontaktu z wirtualną rzeczywistością. Gra polega na pomaganiu dziadkowi – bohaterowi gry – w rozwiązywaniu zagadek i wykonywaniu prostych zadań, np. stopienie lodu suszarką do włosów. The Curious Tale of the Stolen Pets pomoże połączyć naukę z rozrywką, a zamiast zniechęcić dziecko nudnymi, powtarzającymi się ćwiczeniami, wywoła radość oraz pozwoli na przyjemną naukę bardzo przydatnej umiejętności, jaką jest rozwiązywanie problemów.

Gra jest dostępna na każdy rodzaj okularów do gier VR współpracujących z PC oraz PlayStation VR i headsety all-in-one, jak Oculus Quest.

 

 

Angry Birds VR: Isle of Pigs

Angry Birds na okulary VR

Gra, której chyba nie trzeba przedstawiać, ale jednak zróbmy to. Angry Birds VR: Isle of Pigs to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych gier mobilnych na świecie. W tym wypadku jednak, rozgrywka nie będzie się ograniczała do pociągnięcia kciukiem po powierzchni wyświetlacza telefonu czy tabletu. Do naszej dyspozycji zostanie oddana pełnowymiarowa, wirtualna proca, z której będziemy mogli wystrzelić małego, wściekłego ptaszka wprost w budowlę opanowaną przez zielone świnki. W odróżnieniu od innych gier VR, w przypadku Angry Birds VR nie zostaniemy przeniesieni do wirtualnej rzeczywistości, a jedynie do rozszerzonej rzeczywistości. Okulary VR – w przypadku tej gry – pozwalają na projekcję budowli, którą musimy zburzyć, w dowolnym miejscu naszego domu. Może to być najbliższy stół, podłoga, czy jakakolwiek inna płaska przestrzeń.

W grę możemy zagrać przy użyciu okularów HTC VIVE, PlayStation VR oraz Oculus Rift i Rift S.

 

The Playroom VR

Rodzinna rozrywka na Playstation VR

The Playroom to niepozorna gra, która jest domyślnie zainstalowana na PS4. Została jednak dostosowana do zabawy z okularami do grania w wirtualnej rzeczywistości. Jeśli chodzi o ścisłość, nie jest to gra, tylko zbiór 5 minigier, które zaangażują zarówno osobę wyposażoną w gogle VR, jak i towarzyszy, którzy śledzą rozgrywkę przed telewizorem. Aby uczestniczyć w niektórych minigrach, osoby niekorzystające z headsetu VR będą musiały skorzystać z kontrolerów PS Move lub DualShock4. Inne minigry nie wymagają sterowania od graczy przed telewizorem, ale ich zadanie będzie polegało udzielaniu podpowiedzi graczowi w goglach. Przykładem jest minigra „Nawiedzony Dom”. Gracz w headsecie trafia do nawiedzonego domu, w którym grasuje duch, ale tylko osoby siedzące przed telewizorem widzą, gdzie aktualnie znajduje się duszek. Osoby przed telewizorem mają za zadanie dawać graczowi wskazówki i kierować jego ruchami. Jest to gra VR do zabawy dla całej rodziny.

Gra jest dostępna jedynie dla headsetu PlayStation VR.

 

Acron: Attack of the Squirrels

Gra multiplayer na VR

Kolejna gra, która nie wymaga posiadania wielu headsetów VR, aby zaangażować całą rodzinę w rozgrywkę. Acron: Attack of the Squirrels to gra, w której możemy wcielić się w dobre starożytne drzewo, które chroni złote orzechy przed ich kradzieżą, albo buntownicze wiewiórki, których głównym zadaniem jest umiejętne wyprowadzenie orzechów spod opieki drzewa. Od strony technicznej wygląda to tak, że drzewem może być wyłącznie osoba, która posiada okulary VR. Wiewiórkami zaś można sterować za pomocą urządzeń z androidem lub iOSem, z zainstalowaną nań grą. Wiewiórki mogą działać w trybie kooperatywnym – współpracując ze sobą – lub konkurencyjnym – gdzie każdy gracz odpowiada za swój wynik. Acron: Attack of the Squirrels jest idealną grą rodzinną, gdzie nikt nie będzie się nudził, bo każdy ma możliwość zaangażowania się w rozgrywkę. Gracz w headsecie VR – drzewo – może zmagać się z liczbą od 2 do 8 wrogów – wiewiórek – w tym samym czasie.

Gra jest kompatybilna z goglami Oculus Rift i Rift S, Oculus Quest oraz HTC VIVE.

Top gry VR  dla całej rodziny

Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje