Najlepsze gry na gogle VR dla nastolatków w 2020 roku

Wiek nastoletni to wiek niekończących się zasobów energii, które wykorzystane w zły sposób mogą przynieść wiele problemów. Warto tę młodzieńczą ikrę dobrze zagospodarować i to niekoniecznie przez naukę, ale przez rozrywkę, do której przynajmniej nie trzeba przymuszać. Poza tym, rozrywka wcale nie wyklucza się z nauką. Jest multum gier, które potrafią znakomicie rozwijać młode umysły, poszerzając ich horyzonty, pogłębiając wyobraźnię i rozwijając kreatywność. W przypadku wykorzystania gogli oraz innego sprzętu VR, rozrywka i nauka jest wzbogacona dodatkowo o aktywność fizyczną, gdyż przebywając w wirtualnej rzeczywistości można się realnie, nieźle spocić. Okulary do grania i ich umiejętne wykorzystanie są trzecią drogą dla buntowniczych nastolatków, którzy w jednym przypadku nie chcą za bardzo wychodzić z domu, a w innym prawie w nim nie mieszkają.

W ofercie gier VR znajdziemy wiele niesamowitych produkcji różnego gatunku, które pomagają wyrzucić z siebie nadmiar energii lub pobudzić szare komórki do szybszej i efektywniejszej pracy. Gogle do gier mogą być zbawiennym „zabijaczem” czasu dla nastolatków, którzy w obecnej sytuacji zostali pozbawieni możliwości (lub konieczności) chodzenia do szkoły, w obliczu rozszalałej epidemii koronawirusa. W tym wypadku, pozostanie w domu będzie najlepszym wyjściem, a gry VR mogą być najlepszym środkiem, aby skłonić młodych, gniewnych, rządnych przygody nastolatków do pozostania w domu, zamiast pałętania się po sklepach i ryzykownych spotkań nad brzegami rzek. Warto zatem znać kilka tytułów gier VR, które wprowadzą w zachwyt każdego młodego człowieka.

 

Audioshield

Audioshield - gra muzyczna na okulary vrAudioshield to gra muzyczna, stworzona dla headsetu HTC VIVE, która łączy w sobie przyjemność ze słuchania muzyki oraz pewnego rodzaju aktywność ruchową. Nie jest to gra, która nauczy tańca, jednak rozgrywka wymaga od gracza aktywnego poruszania się.

Gra polega na odbijaniu różnorakich, „wodnych” kształtów za pomocą dwóch tarcz, które są do dyspozycji gracza. Każda tarcza ma inny kolor, podobnie jak kształty, które musimy odbijać tarczą odpowiednio dopasowując kolor tych dwóch elementów tak, aby był taki sam w przypadku tarczy, jak i odbijanego kształtu. Dynamika gry jest zależna od muzyki, które jest odtwarzana w tle. Częstotliwość odbijania, lecących w kierunku gracza, kształtów – jak i same kształty (ich forma) – jest uzależniona właśnie od rodzaju, szybkości i dynamiki podkładu muzycznego. Podsumowując, Audioshield to gra muzyczna, która przeobraża rytm podłożonej muzyki w płynnie wyglądające kształty, które musimy rytmicznie odbijać. Taka forma rozgrywki wymusza na graczu dużą aktywność fizyczną oraz pozwala ćwiczyć szybkość reakcji i refleks.

Audioshield pozwala na odtwarzanie własnej muzyki. Możemy na przykład streamować muzykę na bieżąco z serwisu YouTube.

 

Beat Saber

Beat Saber - muzyczna gra VRBeat Saber jest o wiele popularniejszą produkcją od Audioshield, więc warto o niej wspomnieć. Jest  to kolejna gra muzyczna, bardzo podobna do wyżej opisanej, jednak rozgrywka odbywa się tutaj w nieco innej formie.

Gracz ma do dyspozycji dwa świecące, kolorowe miecze, mając za zadanie rozcinać nimi figury, które lecą wprost na niego. Każdy z dwóch mieczy jest innego koloru, podobnie jak kształty, więc gracz musi dopasować barwę miecza do koloru rozcinanej figury. Beat Saber umożliwia rozgrywkę z własnym podkładem muzycznym.

Beat Saber jest bardzo podobny do Audioshield, jednak istnieją pewne różnice, np. dynamika ruchu gracza w Beat Saber jest raczej większa, niż w Audioshield. W tej pierwszej, gracz musi „atakować” kształty, natomiast w drugiej jedynie się „broni”. Beat Saber różni się od Audioshield także tym, że oprócz HTC VIVE jest kompatybilny również z Oculus Rift oraz PS VR.

 

Sprint Vector

Sprint Vector - ruchowa gra na VRSprint Vector to gra, dzięki której można poczuć się jak David Belle w 13. Dzielnicy. Grę można nazwać grą parkour, co oznacza, że jej istotą jest bieg oraz pokonywanie przeszkód, które napotkamy na swojej drodze. Przeszkody pokonujemy poprzez skoki, wspinaczkę etc. Oczywiście, większość ruchów jest odwzorowana wirtualnie, a część czynności wykonuje się przyciskami lub zdefiniowanymi ruchami kontrolerów do rąk (np. bieganie). W przeciwnym wypadku, mogłoby nie starczyć przestrzeni w pokoju, aby w grze pokonać chociaż kilka metrów. W gruncie rzeczy, realny ruch gracza w Sprint Vector ogranicza się do stania w miejscu, poruszania rękami i głową, a także okazjonalnych obrotów wokół własnej osi.

Sprint Vector – mimo ekstremalnej tematyki – nie zapewnia tak dynamicznej rozgrywki jak dwie poprzednie pozycje, przynajmniej, jeśli chodzi o świat realny. Jeżeli jednak spojrzymy na samo przedstawienie świata wirtualnego i jego efektowności, to z pewnością można się poczuć, jak praktyk sportów wyczynowych.

Gra jest kompatybilna z Oculus Rift, PS VR oraz HTC VIVE.

 

Keep talking and nobody explodes

Wybuchowa gra VR - sprawdź gogle do graniaBardzo ciekawa gra logiczna, której tytuł może być krzywdzący i źle się kojarzyć. Wbrew pozorom „Nie przestawaj mówić, a nikt nie wybuchnie” nie polega na przesłuchaniu i szantażu – jak można byłoby pomyśleć – a na jak najszybszym rozbrojeniu bomby przez grupę grających. Jedna osoba ma za zadanie przekazywać wskazówki z notatek i poradników o rozbrajaniu bomb, które otrzymujemy po starcie gry, a druga wykonuje jego polecania i rozbraja ładunek. Brzmi jak bułka z masłem, jednak w rzeczywistości ta gra nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać i potrafi dostarczyć zespołowi graczy wiele adrenaliny i satysfakcji, w związku z ograniczoną liczbą dopuszczalnych pomyłek i wciąż upływającym czasem. Saper myli się tylko raz.

Gra jest kompatybilna z Oculus Rift, HTC VIVE, PS VR, a także urządzeniami z androidem. W grę można zagrać również nie posiadając okularów do gier VR – na komputerze z Windowsem.

Top gry VR  dla nastolatków

Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje