Najlepsze gry na gogle VR dla mężczyzn w 2020 roku

Mężczyźni tworzą tę większą część społeczności graczy. Być może dlatego, że pozwala im to na powrót do korzeni i zagłębienie się w inne, ciekawe światy, których nigdy nie mieliby szansy poznać w ciągu tylko jednego życia lub nawet w ogóle. Niezależnie od płci i wieku, gry są świetnym sposobem na oderwanie się od często monotonnej i trudnej rzeczywistości, aby zaczerpnąć rozrywki i dostarczyć sobie dużo dopaminy i adrenaliny, nie wychodząc nawet z domu. Okulary do gier VR są w stanie dostarczyć to wszystko w jeszcze większych dawkach niż komputer czy konsola. Dzięki goglom VR, każdy jest w stanie w całości przenieść się do wirtualnego świata i korzystać z możliwości interakcji z nim w taki sposób, jak sam bohater gry. Posiadając już headset VR i najpotrzebniejsze akcesoria, warto zapoznać się z biblioteką najlepszych gier, w które warto zagrać w 2020 roku.

Half Life: Alyx

Najlepsza gra VR roku 2020 Half Life: Alyx

Po wielu latach próśb, Valve zlitowało się nad swoimi fanami i zaserwowało im kolejną część kultowej gry Half Life. Zaskoczeniem był jednak fakt, iż gra ukazała się jedynie na gogle VR – nie zagramy w nią na konsoli czy PC.

Half Life: Alyx to kolejna odsłona, uwielbianej przez graczy, serii Half Life. Alyx, podobnie jak poprzednie części, został umiejscowiony w klimatach post-apokaliptycznych. Gracz poznaje zrujnowany świat, opanowany przez zombie i inne, podobne stworzenia. Ogromną różnice w stosunku do gier Half Life, przeznaczonych na komputer, tworzy tutaj fizyka. Grając w HL: Alyx na headsecie VR jesteśmy w stanie doświadczyć tego świata osobiście. Wyposażony w kontrolery gracz, ma możliwość chwytania przedmiotów, przenoszenia ich, rzucania, upuszczania itd. Fizyka, w przypadku tej gry, została wprowadzona na dotąd nieznany poziom, który – mimo umiejscowienia gry w alternatywnej przyszłości – dodaje jej niespotykanego w innych produkcjach realizmu. Można go przedstawić na przykładzie korzystania z broni. „Własnymi rękoma” musimy ją załadować – wyciągnąć magazynek z „kieszeni”, przeładować i strzelić. Celowanie odbywa się tak, jak w przypadku realnej broni. W tej grze wszystko jest w naszych rękach, wyposażonych w kontrolery.

Half Life: Alyx jest kompatybilny z okularami Valve Index oraz HTC VIVE Cosmos Elite. Po zakupie któregoś tych headsetów, grę otrzymamy za darmo!

 

No Man’s Sky

No Man's Sky - Największy świat w grach VR

No Man’s Sky to potężna produkcja studia Hello Games, która zachwyca, przede wszystkim, wielkim, otwartym światem. Gracz wciela się w gwiezdnego podróżnika, którego celem jest dotarcie do centrum wszechświata. Nie jest to jednak gra, która ograniczałaby gracza i prowadziła go po nitce do kłębka. Gracz, wedle uznania, może zejść z głównej ścieżki fabularnej i poświęcić się eksplorowaniu świata. Świat ten, jest największym i najbardziej rozbudowanym – jak na ten rozmiar – światem w historii gier! W No Man’s Sky możemy odwiedzić 18 TRYLIONÓW planet! Każda planeta ma własną, unikalną florę i faunę. Gra posiada także elementy survivalu i handlu oraz, oczywiście, latania statkiem kosmicznym, więc nie polega jedynie na bezcelowym błąkaniu się po świecie, a właściwie – wszechświecie.

No Man’s Sky na inne platformy miało swoją premierę już ponad 3 lata temu, ale na VR trafiło dopiero w 2019 roku. Gra jest kompatybilna z PS VR, Oculus Rift S, HTC VIVE oraz okularami do grania od Valve – Valve Index.

 

Batman: Arkham VR

Zostań Batmanem w świecie VR

Kolejna odsłona serii gier o Batmanie. Tym razem gra została poświęcona w pełni dla okularów VR. Wystarczy sobie wyobrazić, jak to jest być Batmanem z perspektywy własnych oczu i od razu chce się kupić tę grę na VR. Niestety, gra nie będzie wyglądała jak jej poprzednie odsłony, wydawane na konsole i komputery. Jest to rozrywka na kilka godzin i bardziej przypomina samodzielny dodatek niż pełnoprawną grę. Mimo wszystko, na goglach VR grę odbiera się inaczej, bo można bardziej wczuć się w klimat, który dla wielu graczy jest najważniejszym elementem dobrej produkcji.

Gra została wydana, jako „exclusive” dla okularów PlayStation VR. Producent nie wykluczył jednak, że gra pojawi się także na inne headsety.

 

Skyrim  

Skyrim - gra RPG na gogle VR

Gra właściwie nazywa się The Elder Scrolls V: Skyrim – potocznie znana, jako Skyrim – i jest ostatnią, wydaną częścią kultowej serii gier RPG osadzoną w świecie fantasy. Skyrim jest dobrze znany chyba wszystkim graczom. TES V, oprócz otwartego świata i możliwości jego długiej eksploracji, posiada również wciągającą fabułę i wiele ciekawych zadań pobocznych (tzw. questów).

Jest to dosyć stara produkcja, ale - jak na swoje czasy – bardzo rozbudowana, dlatego gracze (i jak widać również producenci) często do niej wracają. Tym razem Skyrima odświeżono na potrzeby headsetów VR. Przygodę można przeżyć na nowo, tym razem stając się głównym bohaterem rozgrywki – będąc w centrum całej akcji.

Gra jest kompatybilna z PlayStation VR, HTC VIVE oraz Oculus Rift. Jest to produkcja z jednym z największych światów, które można zobaczyć w grach komputerowych, więc nie dziwne iż wykorzystuje headsety ze wsparciem konsoli lub peceta.

Top gry VR  dla mężczyzn

Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje