Najlepsze gry na gogle VR dla kobiet w 2020 roku

Gry – choć najpopularniejsze wśród mężczyzn – są obiektem zainteresowania lub nawet pasji wielu kobiet. Każda kobieta lubi się czasem oderwać od codzienności i zrelaksować, włączając swoją ulubioną grę. Znakomitą rozrywką dla kobiet będzie wykorzystanie okularów do grania w gry VR. Wirtualna rzeczywistość otwiera przed paniami wiele nowych możliwości zabawy. Może to być większe zagłębienie się w gry, które znają z konsol i komputerów lub wykorzystanie całkowicie nowych opcji rozrywki, jakie umożliwia technologia VR. Jest to np. połączenie gry z aktywnością fizyczną. Specjalnie dla kobiet, przygotowaliśmy zestawienie gier VR, przy których spędzą długie godziny w 2020 roku.

Resident Evil: Biohazard

Resident Evil: Biohazard - świetny horror VRZacznijmy od horrorów, bo to (nie wiadomo, dlaczego) jeden z ulubionych gatunków filmów i gier dla wielu kobiet. Resident Evil: Biohazard to pozycja, która sprawi, że każdy inny horror – nie ważne czy film, czy gra – nie będzie już robił większego wrażenia. Resident Evil to seria udanych gier, która gościła dotąd na ekranach komputerów i telewizorów. Od teraz można w nią zagrać również przy użyciu gogli VR. Jest to zupełnie inne przeżycie, niż granie w horror na komputerze czy konsoli. Tutaj, kiedy wydaje ci się, że jakaś postać stoi za tobą, to… ona rzeczywiście za tobą stoi. Oczywiście w wirtualnej rzeczywistości, co nie zmienia faktu, że takie oczywiste „strachy” robią o wiele większe wrażenie, kiedy używamy gogli VR niż wtedy, gdy korzystamy z ekranu komputera czy telewizora. Grając w Resident Evil: Biohazard warto przygotować się do tego psychicznie. Chociażby po to, żeby nie zacząć uciekać ze swojego pokoju z założonymi okularami VR.

Gra jest dostępna tylko na PlayStation VR.

 

The Walking Dead Saints and Sinners

The Walking Dead na okulary VRThe Walking Dead to serial, cieszący się bardzo dużą popularnością na całym świecie, który jest adaptacją komiksu o tej samej nazwie. Chyba nie trzeba go przedstawiać. Na podstawie komiksu (lub o wiele popularniejszego serialu) powstało wiele gier, między innymi TWD od Telltale Games oraz ta – TWD Saints and Sinners. Większości gier PC, które poruszały tematykę żywych trupów nie udało się porwać tłumu fanów – oprócz gier studia Telltale. Nową szansę dla gier na podstawie kultowego komiksu spowodowała popularyzacja technologii VR. Tak powstało Saints and Sinners. W grze wcielamy się w osobę znajdującą się w post apokaliptycznym świecie, opanowanym przez zombie. Jest to gra z gatunku first person shooter, co oznacza, że w większości polega na strzelaniu, jednak znajdą się też elementy związane z survivalem. Zależnie od odporności psychicznej gracza, grę można nazwać lekkim horrorem lub przyjemną przygodówką. Tak czy inaczej, jest to pozycja warta uwagi.

Gra jest kompatybilna z Valve Index, HTC VIVE, HTC VIVE Cosmos, Oculus Rift oraz Oculus Rift S.

 

RockBand VR

RockBand VR- załóż swój zespół rockowy w wirtualnej rzeczywistościGra, która pozwala wcielić się w gwiazdę rocka. RockBand VR to symulator zespołu rockowego, gdzie możemy występować przed wirtualną publicznością, która zachowuje się proporcjonalnie do tego, co dzieje się na scenie – im bardziej dajesz „czadu” tym bardziej tłum cię kocha. Gra jest podobna do Guitar Hero. Różnice – podobnie jak ma to miejsce w innych grach VR – są zauważalne głównie w klimacie rozgrywki. Tutaj możemy stanąć na scenie przed tłumem fanów, a nie tylko siąść przed ekranem. Grając w RockBand w okularach do gier VR – mimo iż pewnie jest się w cichym pokoju – czuje się wokół rockową anarchię, której z pewnością nie doświadczymy w przypadku żadnej innej platformy gamingowej.

Gra wymaga zakupu dodatkowych kontrolerów, które imitują instrumenty muzyczne. RockBand VR jest kompatybilny z PlayStation VR.

 

Dance Central

Potańcz w świecie VR - Dance CentralGra z serii o tej samej nazwie. Dance Central to idealna pozycja dla kobiet, które lubią potańczyć. Gra oferuje 32 piosenki do wyboru, a do każdej z nich przygotowano choreografię, której można się nauczyć grając – naśladując ruchy postaci w grze oraz inne wskazówki. W Dance Central można stworzyć swoją postać, dzięki czemu będziemy odróżniać się od innych graczy w trybie wieloosobowym. Tutaj także daje się we znaki (w pozytywnym tych słów znaczeniu) klimat rozgrywki. Okulary do gier VR sprawiają, że można poczuć się tak, jak w prawdziwym klubie. Oczywiście, grafika nie jest zbyt realistyczna – raczej trochę cukierkowa – ale to i tak lepszy klub niż taki przed telewizorem… No, chyba że udamy się do prawdziwego, ale tam raczej ciężko o lekcje tańca.

Dance Central jest dostępny na Oculus Quest, który nie wymaga połączenia kablowego, dzięki czemu gra się swobodniej a okablowanie nie przeszkadza w rozgrywce.

 

Box VR

Box VR - aktywność VR dla każdegoGra, która pozwoli się wyżyć każdej kobiecie, podczas, gdy (na przykład!) jakiś okropny mężczyzna postanowi naruszyć jej święty spokój. Nie ładnie bić mężczyzn, dlatego emocje lepiej wyładować w wirtualnej rzeczywistości. Box VR umożliwia oczyszczające pozbycie się nadmiaru energii oraz zapewnia podstawowy kurs samoobrony. W grze nie walczymy z postacią przeciwnika. Są to jedynie święcące kule, w które należy trafić rękoma. Jest to jedna z wielu gier VR, która pozwala połączyć rozrywkę z aktywnością fizyczną. Już kilka minut tzw. walki z cieniem (na czym de facto polega ta gra) pozwala na porządne zmęczenie się. Ale dopóki kule podążają w twoim kierunku, trzeba walczyć i się nie poddawać!

Box VR jest dostępny na Oculus Quest. Quest nie wymaga okablowania, dzięki czemu podczas gry można wykonywać bardziej gwałtowne ruchy, bez obawy przed plączącym się pod nogami kablem.

Top gry VR  dla kobiet

Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje