Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje

Valve Index Kontroler

1 309 zł

Kontrolery marki Valve Index, które są kompatybilne z goglami Pimax.

Stojak na stację bazową Valve Index

Podstawa stacji bazowej do gogli Valve. Umożliwia dostosowanie wysokości na jakiej ma się znaleźć stacja.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE HTC VIVE PRO

Procesor: Intel Core i5-4590 albo AMD FX 8350 lub lepszy
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 albo AMD Radeon R9 290 lub lepsza
Pamięć: 4 GB RAM lub więcej
Wejście wideo: DisplayPort 1.2 lub nowszy
Port USB: 1x USB 3.0 lub nowszy
System Operacyjny: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10

Dobre okulary vr HTC Vive PRO

HTC VIVE PRO jest kolejnym modelem tajwańskiej korporacji technologicznej, a dokładnie rozwinięciem jej pierwszego modelu – HTC VIVE. Headset został wzbogacony o wyższą rozdzielczość oraz kilka usprawnień oraz dodatków, których brakowało standardowemu VIVE.

HTC VIVE PRO - okulary VR

Gogle VR HTC VIVE PRO

HTC VR VIVE Pro Full Kit

5 379 zł 

AKCESORIA DO HTC VIVE PRO

Wireless Adapter HTC VIVE

1 608 zł

Adapter wykorzystujący technologię WiGig. Umożliwia grę bezprzewodową.

HTC VIVE Tracker

499 zł

Czujnik pozwalający na włączenie do gry zwykłych przedmiotów takich jak rakietka.

HTC VIVE - stacja bazowa

849 zł

Stacja śledząca ruchy gracza w wyznaczonej strefie gry.

Podstawowe parametry gogli Vive PRO

Headset HTC VIVE PRO jest wyposażony w dwa wyświetlacze AMOLED o rozdzielczości 1440 x 1600 każdy. W stosunku do poprzedniego modelu, nie uległo zmianie pole widzenia, które niezmiennie wynosi 110 stopni, czyli nadal komfortowe, choć nierozwijane. Podobnie jak pole widzenia, rozdzielczość również jest taka sama jak w HTC VIVE – na poziomie 90Hz. Headset, analogicznie jak jego poprzednik, został wyposażony w system Chaperon, ostrzegający użytkownika o przekroczeniu dopuszczalnej, określonej strefy rozrywki (wyznaczonej, na przykład, w pokoju użytkownika).

Budowa gogli vr HTC Vive PRO

Różnic możemy się dopatrzyć dopiero w budowie headsetu. Opaska mocująca została wzbogacona o zintegrowany zestaw słuchawkowy, którego brakowało standardowemu HTC VIVE, a można było jedynie dokupić opaskę ze słuchawkami, jako dodatek. Nie usunięto oczywiście złącza jack 3.5 mm, które możemy wykorzystać do podpięcia własnego zestawu słuchawkowego, jeśli zintegrowane słuchawki nie wzbudzą naszej sympatii. Nowością są również, nie jeden, a dwa wbudowane mikrofony, które ułatwią komunikację z innymi graczami podczas rozgrywek w trybie wieloosobowym. HTC VIVE PRO posiada także dodatkowe kamery śledzące oraz nakładkę, która styka się z naszą twarzą. Nakładka nie przepuszcza promieni światła, dzięki czemu możemy cieszyć się wirtualną rzeczywistością bez zakłóceń.

Funkcje 

Istnieją dwa warianty HTC VIVE PRO. Jednym z nich jest HTC VIVE PRO EYE, który został wzbogacony o funkcję śledzenia oczu użytkownika. Dodatkowy czujnik umożliwia goglom bardziej szczegółowe prezentowanie wirtualnej rzeczywistości. Wersji PRO nie zabrakło atutów standardowego VIVE, gdyż cały czas jest on kompatybilny zarówno z rodzimą biblioteką gier i aplikacji VIVEPORT, ale też SteamVR

Akcesoria do HTC Vive PRO VR

Jednym z ciekawszych dodatków do HTC VIVE PRO jest VIVE TRACKER, który umożliwia przeniesienie przedmiotów niezwiązanych z VR (np. paletka do ping ponga albo plastikowy pistolet) do wirtualnego świata. Jak na razie, jest to jednak bardziej zbędna ciekawostka niż w pełni funkcjonalny dodatek. Lepszym akcesorium jest z pewnością HTC VIVE Wireless Adapter, który eliminuje konieczność używania kabli połączeniowych – dzięki Wireless Adapter, headset łączy się z komputerem za pośrednictwem sieci. Podobnie jak w modelu VIVE, możemy się zaopatrzyć w kompatybilne z goglami dodatkowe stacje bazowe od SteamVR, które umożliwiają utworzenie strefy gamingowej o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych (11,5 x 11,5).
 

ZALETY

Posiada zintegrowane słuchawki

Więcej dodatków niż HTC VIVE

Szereg usprawnień względem HTC VIVE

WADY

90Hz nie jest już standardem

Konieczność posiadania mocnego PC