Wymagane baterie w kontrolerach

Niższa wydajność niż headsety  PC

Krótka żywotność baterii

WADY

Brak konieczności podłączenia do PC

Duża swoboda ruchów

ZALETY

Podstawowe parametry headsetu Vive Focus

VIVE Focus został wyposażony w dwa ekrany AMOLED o rozdzielczości 1600 x 1440 każdy. Pole widzenia zostało utrzymane na poziomie innych headsetów HTC – 110 stopni – ale niestety, autonomiczność wiąże się z pewnymi ustępstwami kosztem wydajności, dlatego częstotliwość odświeżania wynosi tutaj jedynie 75Hz. Focus został wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 835 – wykorzystywany sukcesywnie w headsetach all-in-one innych firm – 4 GB pamięci operacyjnej oraz 32 GB wbudowanej pamięci. Istnieje możliwość podpięcia karty SD (do 2 TB), aby zwiększyć względnie małą pojemność urządzenia.

Budowa gogli HTC Vive Focus

Headset został wykonany w nieco innym stylu niż reszta modeli HTC VIVE. Jego stylistyka jest bardziej prosta, elegancka i oszczędna. Gogle posiadają wbudowany mikrofon oraz zintegrowany zestaw słuchawkowy. Nie poskąpiono również złącza jack 3.5 mm, gdyby ktoś chciał jednak użyć własnych słuchawek. Wielkim plusem HTC VIVE Focus jest brak konieczności połączenia z PC, a co za tym idzie brak plączącego się pod nogami okablowania. Headset jest zasilany baterią, której żywotność zapewnia nam nieprzerwaną rozrywkę przez ok. 3h, co niestety nie jest rekordem Guinnessa. 

Funkcje

Headset, podobnie jak pozostałe modele, jest kompatybilny z bibliotekami SteamVR oraz rodzimym VIVEPORT, które dostarczą użytkownikom dużą ilość gier i aplikacji do przetestowania.

Akcesoria do okularów vr HTC Vive Focus

HTC VIVE Focus ma w komplecie pojedynczy kontroler przypominający pilot, a więc podobnie jak pilot jest zasilany bateriami AA, które trzeba wymieniać lub ładować. Istnieje możliwość dokupienia kontrolerów dedykowanych specjalnie dla modelu FOCUS lub zakupienia ich w zestawie z rozwinięciem modelu HTC VIVE Focus, czyli HTC VIVE Focus Plus. Należy pamiętać, że kontrolery Focus Plus różnią się od standardowych kontrolerów HTC VIVE, HTC VIVE PRO i HTC VIVE Cosmos.

 

3 755 zł 

Okulary VR HTC VIVE Focus

HTC VIVE Focus - okulary VR

HTC VIVE Focus to pierwszy headset HTC wykonany w architekturze all-in-one, co oznacza, że są to całkowicie autonomiczne gogle VR, które nie potrzebują do działania komputera. Zakup tego typu okularów VR będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają mocnego PC, smartfona albo konsoli.

Polecane okulary vr HTC Vive Focus

Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje