Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje

WYMAGANIA SPRZĘTOWE HTC VIVE COSMOS

Procesor: Intel Core i5-4590 albo AMD FX 8350 lub lepszy
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 4GB albo AMD Radeon R9290 4GB lub lepsza
Pamięć:  4GB RAM lub więcej
Wejścia wideo: DisplayPort 1.2 lub nowszy
Port USB: 1x USB 3.0
System operacyjny: Windows 10

Nowe okulary HTC Vive Cosmos

HTC VIVE Cosmos to najnowsze gogle VR, współpracujących z PC, wydanych przez tajwańską firmę technologiczną – HTC. Pojawiło się kilka nowości w stosunku do HTC VIVE oraz HTC VIVE PRO, które zwiększają komfort rozrywki oraz jakość prezentowanego, wirtualnego świata.

HTC VIVE Cosmos - okulary VR

HTC VIVE Cosmos headset VR

3 499 zł 

AKCESORIA DO HTC VIVE COSMOS

Bezprzewodowy adapter HTC VIVE

1 608 zł

Adapter rozwiązujący problem okablowania. Za jego pomocą gogle vr mogą łączyć się z PC przez sieć. 

Podstawowe parametry gogli Vive Cosmos

Cosmos został wyposażony w dwa wyświetlacze LCD o najwyższej spośród wszystkich modeli HTC rozdzielczości – po 1440 x 1700 każdy. Nowej generacji wyświetlacze zmniejszają do minimum efekt screen-door (czarna „siatka” na ekranie). Nieprzerwanie wśród headsetów HTC „króluje” 110-stopniowe pole widzenia, którego nie można nazwać nowością, ale za to jest komfortowym standardem w branży VR. Z kolei częstotliwość odświeżania w VIVE Cosmos wynosi 90Hz. Headset został również wyposażony w dodatkowe kamery śledzące. HTC VIVE Cosmos, dzięki doskonałym systemom śledzenia o zwiększonym zasięgu, nie wymaga korzystania ze stacji bazowych SteamVR.

Budowa okularów HTC Cosmos 

Gogle są wykonane w niebanalnym stylu i oprócz spełniania swojej najistotniejszej funkcji – wyświetlania wirtualnej rzeczywistości – na zewnątrz również wyglądają świetnie. VIVE Cosmos został wyposażony w zestaw słuchawkowy Hi-Res oraz wbudowany, podwójny mikrofon, które zwiększą doznania VR oraz usprawnią komunikację w rozgrywce wieloosobowej. Headset posiada usprawnioną wentylację, zapobiegającą poceniu się twarzy, oraz nowinkę w postaci podnoszonej, frontowej części gogli (podobnie jak w średniowiecznej przyłbicy), dzięki czemu możemy szybko, bez całkowitego zdejmowania gogli, skontrolować, co dzieje się w naszym otoczeniu.  

Funkcje 

Analogicznie jak w poprzednich modelach, HTC VIVE Cosmos jest w pełni kompatybilny z platformami VIVEPORT oraz SteamVR, dzięki czemu potencjalny posiadacz headsetu nie będzie cierpiał wskutek braku gier i aplikacji do przetestowania. 

Akcesoria do headsetu HTC Vive Cosmos

HTC VIVE Cosmos otrzymał nowy model kontrolerów i są one nieco inne niż te dołączane do modeli HTC VIVE oraz HTC VIVE PRO. Świecenie kontrolerów ogrywa nie tylko świetną rolę stylistyczną, ale pełni ważną funkcję w systemie śledzenia urządzenia. Świecące kontrolery pomagają w dokładniejszym kontrolowaniu świata wirtualnego za pomocą rąk. Niestety kontrolery wymagają baterii, które nie cechują się wysoką żywotnością. Dodatkowym, pożytecznym akcesorium jest HTC VIVE Wireless Adapter, który umożliwia korzystanie z headsetu bez konieczności używania kabli. Adapter łączy się z PC za pomocą sieci. 

ZALETY

Duża rozdzielczość ekranów

Podnoszona przednia część gogli

Nie wymaga stacji bazowych/świetny system śledzenia

WADY

Baterie w kontrolerach

Cena