Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje

HTC VIVE Tracker

499 zł

Czujnik pozwalający na włączenie do gry zwykłych przedmiotów takich jak rakietka.

Valve Index Kontroler

1 309 zł

Kontrolery marki Valve Index, które są kompatybilne z goglami Pimax.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE HTC VIVE

Procesor: Intel Core i5-4590 albo AMD FX 8350 lub lepszy
Karta graficzna    Nvidia GeForce GTX 1060 or AMD Radeon RX 480 lub lepsze 
Pamięć:     4GB RAM lub więcej
Wejście wideo: HDMI 1.4, DisplayPort 1.2 lub nowszy
Port USB: 1x USB 2.0 lub lepszy
System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows  8.1, Windows 10 

Popularne okulary VR HTC Vive

HTC VIVE to pierwszy headset spod skrzydeł tajwańskiego giganta technologicznego. Swoją premierę miał 5 kwietnia 2016 roku, krótko po pionierskim Oculus Rift. Jest to jeden z pierwszych, a zarazem jeden z kilku dominujących modeli na rynku gogli VR.

HTC VIVE - okulary VR

Okulary VR HTC VIVE

niedostępne 

AKCESORIA DO HTC VIVE

HTC VIVE Wireless Adapter

1 608 zł

Urządzenie umożliwia korzystanie z gogli bez użycia kabli.

HTC VIVE Deluxe Audio Strap

HTC VIVE Deluxe Audio Strap

$ 99.99

Wygodna, łatwa w regulacji, opaska z wbudowanymi słuchawkami.

Stacja bazowa HTC

849 zł

Stacja umożliwiająca lepsze oddanie przestrzeni oraz zakresu ruchu w wirtualnej rzeczywistości. 

Podstawowe parametry gogli HTC Vive

HTC VIVE może uraczyć nas dwoma ekranami AMOLED, każdy o rozdzielczości 1080 x 1200. Headset, mimo że jest wczesnym projektem VR, oferuje 110-stopniowe pole widzenia, które jest standardem w tej branży i zapewnia komfort podczas poznawania wirtualnej rzeczywistości. Częstotliwość odświeżania w modelu HTC VIVE wynosi 90Hz, więc możemy być spokojni o dużą płynność wyświetlanych obrazów. Headset VR został wyposażony w system bezpieczeństwa Chaperone, który alarmuje użytkownika, gdy tylko przekroczy on dopuszczalny, wcześniej ustalony, grywalny obszar.

Budowa okularów vr Vive

Trzeba przyznać, że HTC VIVE cechują się ciekawą stylistyką, znacznie bardziej finezyjną niż, np. gogle od Oculus. Gogle ważą 440 gramów, czyli – w porównaniu do konkurencji – bardzo mało. Headset nie posiada zintegrowanych słuchawek, lecz istnieje opcja podłączenia doń własnego zestawu słuchawkowego, za pośrednictwem gniazda jack 3.5 mm. Nie będzie takiej potrzeby w przypadku mikrofonu, gdyż VIVE został już wzbogacony o wbudowany mikrofon.

Funkcje

HTC VIVE posiada sporą bibliotekę tytułów przeznaczonych dla gogli VR. Na platformie VIVEPORT znajdziemy gry i aplikacje, które możemy zakupić, aby następnie oddać się rozrywce w świecie VR. HTC VIVE jest też kompatybilne ze StemVR, co oznacza, że bogata biblioteka tytułów Steama jest otwarta także dla posiadaczy sprzętu HTC.

Akcesoria do okularów VR HTC Vive

HTC korzysta z własnych kontrolerów oraz innych akcesoriów wyprodukowanych przez firmy trzecie. Jeśli kupujemy gogle w którymś z oficjalnych lub nieoficjalnych zestawów, najprawdopodobniej otrzymamy 2 kontrolery HTC, przeznaczone dla dłoni. W niektórych zestawach możemy natrafić na stacje bazowe od SteamVR, które umożliwiają utworzenie strefy śledzenia o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych (11,5 x 11,5). Naturalnie, wszystkie wymienione wyżej akcesoria możemy dokupić osobno, jeśli akurat któregoś z nich nam brakuje. Ciekawym dodatkiem jest również opaska mocująca z wbudowanymi słuchawkami, którą możemy wymienić z fabryczną (bez słuchawek). Najbardziej korzystnym i funkcjonalnym dodatkiem, który pojawił się później niż same gogle, jest HTC VIVE Wireless Adapter, korzystający z technologii Intel WiGig, eliminujący potrzebę korzystania z kabli połączeniowych – wszystko odbywa się bezprzewodowo!

ZALETY

Kompatybilność ze StemVR

Duża ilość akcesoriów

Duża ilość gier i aplikacji

WADY

Brak wbudowanych słuchawek

Wymaga okablowania