Polityka Cookies

Ta strona internetowa zbiera pliki cookies dla celów statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki temu nie będą zbierane żadne informacje

HTC VIVE – gogle wirtualnej rzeczywistości

To pierwszy model gogli VR zaprojektowany i wyprodukowany przez HTC, a nie przeszkodziło mu to w odniesieniu sukcesu na rynku. Ten wariant gogli jest przeznaczony dla komputerów PC i tylko z tą platformą jest kompatybilny. Posiadając HTC VIVE możemy cieszyć się wyświetlaczem OLED 5,6 cali o rozdzielczości 1050x1200 (na każde oko) oraz 110 stopniowym polem widzenia. Częstotliwość odświeżania na poziomie 90Hz. Ten potwór wirtualnej rzeczywistości został wyposażony łącznie w aż 70 czujników. Wśród nich są akcelerometr, żyroskop i zewnętrzny system śledzenia laserowego – stacje bazowe – używany również przez gogle Valve Index. Kamera na frontowej płaszczyźnie okularów pozwala na sprawdzenie, co dzieje się w naszym realnym otoczeniu, kiedy jesteśmy zajęci eksplorowaniem wirtualnej rzeczywistości.

HTC VIVE

FAQ - najczęściej zadawane pytania dotyczące gogli vr od HTC

Czym się różnią od innych okularów? 

HTC korzystają zarówno z własnych technologii jak i dzielonych chociażby z okularami VR Valve Index, dzięki czemu łączą w sobie wszystkie najlepsze elementy tych marek. Warto zwrócić uwagę na system naprowadzania Chaperone, który zadba o bezpieczeństwo użytkownika.

Czy nadaj się do oglądania filmów?

Tak. Filmy dla HTC VIVE można znaleźć na platformie VIVEPORT. Są tam również gry i programy VR.

Czy mają kabel? 

Domyślnie tak, ale można dokupić adapter bezprzewodowy, który zastępuje okablowanie gogli.

Jakie akcesoria można dokupić?

Między innymi, kontrolery, adapter bezprzewodowych, HTC Audio Strap (mocowanie gogli wzbogacone o zestaw słuchawkowy). 

Czy istnieje dużo gier kompatybilnych z tymi okularami? 

Tak. Wszystkie gry można znaleźć na platformie VIVEPORT.

Czy są wygodne? 

Każdy model HTC VIVE jest wyposażony w regulowane mocowanie, które można wyprofilować tak, aby idealnie pasowało do głowy użytkownika.

Jak je uruchomić? Jak wygląda obsługa? 

Instrukcja obsługi jest dostępna na stronie producenta.

Czy muszę dokupić kamerę? 

Nie. W modelach VIVE i VIVE Pro mogą być jednak potrzebne laserowe stacje bazowe.

Najpopularniejsze gry :

Frui Ninja 
To The Top
Reiko’s Fragments
Battlewake
FORM
 

Jest to drugi producent z grona większych firm, który wypuścił na rynek swój produkt, zaraz po Oculus. HTC cechuje się dbałością o detale i nie boi się współpracować z konkurencją w celu udoskonalania swoich produktów, tak jak to miało miejsce w czasie współpracy z Valve, dzięki czemu HTC VIVE jest kompatybilny, np. ze stacjami bazowymi Valve Index. Do tej pory tajwański gigant technologiczny oferuje konsumentom 4 modele okularów VR – HTC VIVE, HTC VIVE PRO, HTC VIVE Cosmos oraz model autonomiczny HTC VIVE Focus. 

HTC VIVE – gogle wirtualnej rzeczywistości

1.

HTC VIVE Cosmos gogle VR

Zaawansowane okulary VR Cosmos posiadają 6 kamerek, wyświetlacz LCD oraz zintegrowany system słuchawek z mikrofonem. 

czytaj więcej

3 499 zł

2.

HTC VIVE PRO okulary VR

Wzbogacona wersja HTC VIVE. Posiada wbudowany zestaw słuchawkowy i 2 mikrofony. Dzięki Wireless Adapter można pozbyć się zbędnego okablowania.

czytaj więcej

5 379 zł

3.

HTC VIVE gogle VR

Pierwsze okulary firmy HTC. Cieszą oko 110 stopniowym polem widzenia i 2 ekranami AMOLED. Wyposażone w system bezpieczeństwa Chaperone.

czytaj więcej

niedostępne

Jeśli już zajmujemy się czujnikami, to w goglach HTC VIVE możemy liczyć na system naprowadzania Chaperone, który ostrzega przed przekroczeniem grywalnego obszaru. Z tymi goglami możemy czuć się bezpieczni. Gogle nie posiadają zintegrowanych słuchawek, ale jest możliwe podłączenie autonomicznych zestawów słuchawkowych przez gniazdo audio umieszczone na okularach. Mimo braku słuchawek, gogle VR od HTC zostały wyposażone we wbudowany mikrofon.

HTC VIVE Pro

HTC VIVE Pro jest, jak sama nazwa wskazuje, udoskonaleniem pierwszego modelu gogli HTC. Z racji tego, że nie jest to zupełnie świeży model, a jedynie głęboka modyfikacja, to skupmy się na tym, co się zmieniło. Kompletnej wymianie uległ wyświetlacz nowego wariantu HTC VIVE. W wersji Pro nie uświadczymy już OLED, ale AMOLED, a wraz z nim wzrost rozdzielczości, która została zwiększona do 1440x1600 (na każde oko). Model ten jest kompatybilny ze stacjami bazowymi SteamVR koncernu Valve oraz grami i programami, które przeznaczone są dla gogli Valve Index. Zupełną nowością jest technologia WiGig, której częścią jest bezprzewodowy adapter umożliwiający całkowite pozbycie się okablowania nowego modelu okularów VR od HTC. 

HTC VIVE Cosmos

Wysoce zaawansowane okulary VR, którym nie dorównają starsze modele tej firmy. W tym wypadku „kosmos” nie jest przypadkową nazwą. W tym wariancie HTC stawia na wyświetlacz LCD, a rozdzielczość ponownie zostaje zwiększona – jest to już 1440x1700! Gogle zostały wyposażone w 6 kamer, które na bieżąco, równocześnie śledzą ruch użytkownika. Zmian można się tutaj doszukać wszędzie, gdyż nawet kontrolery zostały przeprojektowane. Nowe kontrolery HTC świecą w czasie ich używania, co ułatwia czujnikom proces śledzenia. Doczekaliśmy się także zintegrowanych słuchawek, teraz już do kompletu z wbudowanym mikrofonem. HTC VIVE Cosmos jest też kompatybilny z adapterem VIVE, który zastępuje okablowanie okularów VR, co niebagatelnie zwiększa swobodę ruchów użytkownika.